טיפולים מיוחדים:

אודות סטיבן שוורץ

סטפן שוורץסטיבן שוורץ למד אוסטיאופתיה בלונדון שם הוא התמחה והחל את עבודתו. לאחר מכן, הוא עבד בניו-זילנד, ובאוסטרליה וכעת בארץ, כאן הוא גר מאז עליתו בשנת 2000. כמו כן, סטיבן מלמד אוסטאופתיה לסוסים במכון וינגייט.

מטרתו לתת את הטיפול האוסטיאופתי המסור והיעיל ביותר בסטנדרט הגבוה ביותר, להגיע לגורם הבעיה, לטפל בו, ובנוסף למסור יעוץ תזונתי על מנת להקל על תהליך הריפוי.

סטיבן מטפל באנשים בכל הגילים - מהרך הנולד עד לקשישים.

בין ההתמחויות שלו, הוא מטפל בהצלחה רבה בכאבי ראש, מיגרנות, אוסטיאופורוזיס, פגיעות ספורט ותאונות, בעיות בלסת ועוד.


מהי אוסטיאופתיה?

אוסטאופתיה הינה טיפול ידני של "הגוף השלם", המבוסס על עקרונות ביו-מיכניים ייחודיים. אוסטאופתיה משתמשת במגוון רחב ביותר של טכניקות לטיפול בבעיות שלד-שריר ועוד בעיות תיפקודיות של הגוף.

האוסטאופתיה פותחה בשנות ה-70 של המאה ה-18 במיזורי ארה"ב, ע"י רופא אמריקאי בשם אנדרו טיילור סטיל. וכיום היא מוכרת בעולם הרחב כרפואה המשלימה המדעית היעילה ביותר הקיימת.

אוסטיאופתיה הינה טיפול ידני לשרירים, גידים ופרקים כולל איזורי הפנים הגולגולתיים. אוסטאופתיה היא מערכת רפואית אשר משתמשת במניפולציות עדינות וטיפול ברקמות הרכות על מנת לשפר את התיפקוד של מערכות השרירים והשלד, כגון: פרקים, שרירים, רצועות, וכו'.

האוסטאופת מבחין באיזון שבין מערכת השרירים ומערכת השלד, ולא רק הפרקים. הוא מטפל באיזור הכאב, כמו גם באיזור שמסביב שאינו מתפקד כראוי, אשר גורם ללחץ על איזור הכאב.

בעקבות טיפול שכזה, מגיעים למקור הבעיה, ומונעים מהכאב מלחזור.

באיזה מצבים אני מטפל?

למה לצפות בביקור הראשון?

בעת הביקור הראשון, סטיבן יבקש מידע לגבי ההיסטוריה הרפואית העדכנית של המטופל.

תתבצע בדיקה אוסטאופתית מקיפה שתבדוק את מצב היציבות הביו-מכנית, כולל יושר השלד והגוף. כך יבדק התיפקוד והשלמות של מבנה השלד ויתכן שיערכו עוד מספר בדיקות כגון, לחץ דם, רפלקסים, בדיקת חזה, וכדומה, על מנת להגיע לאיבחון.

האיבחון יכלול לא רק הסבר על הליקוי ביחס השלד והשריר, אלא גם ננסה לאבחן במידה ויש חוסר יציבות במבנה השלד, גורמים סביבתיים ואורח חיים אשר יכולים להשפיע על המצב.

המטופל יקבל תוכנית טיפול שתכלול צפי טיפולים נדרשים, כולל הצעת שינוי הרגלי תזונה והצעות נוספות לסייע לגוף לחזור לתיפקודו התקין.

הטיפול יתחיל כבר מהביקור הראשון.